Finlandia Cafe&Winen Halloween-brunssi

Finlandia Cafe&Wine

Aika & paikka

Huu, mikä brunssi!

Lauantaina 25.10. Finlandia Cafe&Winen Lazy Saturday -brunssi on höystetty Halloween-twistillä.

Tarjolla on:

Sadonkorjuun herkkuja: kurpitsaa, paahdettuja kasviksia ja sesongin makuja
Juustoja ja leikkeleitä kotimaisilla lisukkeilla
Kuukauden kalaa ja äyriäisherkkuja
Hedelmiä, smoothieita ja mehuja
Vastapaistettua leipää levitteineen
Makeita Halloween-yllätyksiä

Lisäksi brunssilta löytyy Bowl Station, jossa voit koota kulhoon makusi mukaan luonnonjogurttia, marjoja ja kaikenlaisia herkullisia lisukkeita.

Halloween-tunnelman kruunaa hyytävän herkullinen Bloody Mary -baari – mausta juoma omaan tyyliisi ja nauti!

Kuohuviinibrunssi 36 € Mehubrunssi 31 €

0-3v maksutta

4-12v puoleen hintaan

Varaa paikkasi Table Onlinesta – Halloweenin herkullisin brunssi kutsuu!

Brunssille ovat tervetulleita kaikenkokoiset seurueet. Jos seurueessa on yli kahdeksan henkilöä, tiedustele varausta sähköpostitse cafe@finlandiatalo.fi.

Jos kotimatka tuntuu pitkältä, jää meille yöksi. Kaksi tyylikästä, ainutlaatuista huoneistoa Finlandia-talon päädyssä tarjoavat levollisen yöpymisen aivan tapahtumien ytimessä. Lue lisää majoituksesta.

Raitiovaunujen 4 ja 10 pysäkki on Mannerheimintiellä, Finlandia-talon edessä (Kansallismuseon pysäkki). Finlandia-talon taksitolppa sijaitsee Karamzininrannan puolella oven K1 edessä. Katso lisäohjeita saapumiseen täältä